Školní družina

Školní družina je určena žákům 1. - 5. třídy. Jedná se o volnočasovou aktivitu v rámci školy. ŠD nabízí dětem možnost aktivního trávení volného času.

Činnosti probíhají formou pravidelných nebo příležitostných aktivit z oblasti vzdělávací, odpočinkové, rekreační a zájmové činnosti. ŠD při svých činnostech s dětmi využívá školní zahradu, hřiště, hřiště s umělým povrchem, tělocvičnu a další prostory školy.

ŠD má 2 oddělení – kapacita každého oddělení je 30 žáků.

• ŠD 1. oddělení Sluníčka

Provoz ŠD: Po – Čt  11:20 - 16: 00 hod.

Pá 11:20 – 15:00 hod.

Vychovatelky:            Mgr. Veronika Přidalová        1. oddělení    Sluníčka

Pavla Kordová                       2. oddělení    Sovičky

Téma školního roku 2016/2017: „Kdo chce poznat celý svět, proletí se s pohádkou tam i zpět.“

Celý školní rok budeme poznávat pohádky, báchorky a báje zemí různých částí světa. Každý  měsíc bude věnovaný jedné zemi, o které budeme získávat informace z různých dostupných zdrojů (knihy, periodika, internet, besedy apod.).

Měsíční plány:

září                 :           Pohádky z české zahrádky

říjen                :           Dánsko, země malé mořské víly

listopad         :           Když indiánská babička vypravuje

prosinec        :           Kouzelný Měsíc bratří Grimmů

leden             :           Bájná božstva řeckého Olympu

únor               :            Bohatýrské putování mezi Volhou a Dněprem

březen           :            Napříč pusztou s rubikovou kostkou

duben            :          Za tajemstvím afrického kontinentu

květen           :           Bolek a Lolek na pohádkových cestách Polskem

červen           :           Po stopách krále Ječmínka

Kroužky ve ŠD pro školní rok 2016/2017

Svět dětské kreativity má nekonečné možnosti, a proto se nabídku našich kroužků snažíme neustále rozšiřovat. Chceme dětem nabídnout činnosti, které je budou skutečně bavit a ukázat jim, že volný čas mohou trávit i aktivně.

den

Tvořivá Berta

15,00 – 16,00

1x za týden

Tvořivá Berta http://tvoriva-berta.webnode.cz/ - všestranně zaměřený kroužek s celoroční hrou „Berta po stopách Yettiho až na vrchol Mount Everest“.

Kroužek se schází 1x za týden.

Vedoucí kroužku: Mgr.Veronika Přidalová

Divadelní kroužek http://divadlo-zs-klenovice-na-hane.webnode.cz/ děti se naučí základům práce s textem (próza, dialogy, verše), postupně si rozšiřují svou slovní zásobu, literární znalosti. Během roku se děti připravují na výsledné  divadelní představení.

Kroužek se schází 1x za 14 dní, příp.dle potřeby.

Vedoucí kroužku: Mgr. Helena Kaprálová, Mgr. Veronika Přidalová

Orchestr - kroužek je zaměřen na rozvoj hudebního cítění. Není nutné, aby "hráči" v orchestru uměli hrát na hudební nástroj, nebo museli znát noty. V našem orchestru se uplatní opravdu každý.

V rámci kroužku si děti osvojí několik základních hmatů u zobcové flétny. Dále se seznámí a budou využívat Orffovy hudební nástroje a různé netradiční etnické nástroje.

Kroužek se schází 1x za 14 dní, příp. dle potřeby.

Vedoucí kroužku: Mgr. Veronika Přidalová

Břišní tanec –  v kroužku orientální tance se děti budou učit prvky tance – egyptské shimmy, osmičky, shimmy pánví, twist, akcenty nohou, baladi akcent, základní egyptský krok, V- krok apod.

Kroužek se schází 1 x za týden.

Vedoucí kroužku: Pavla Kordová

Ruční práce – v kroužku se děti naučí základům háčkování, pletení a vyšívání.

Kroužek se schází 1x za týden.

Vedoucí kroužku: Pavla Kordová